home o nas WBP księgozbiór archiwum regulamin katalog online galeria kontakt linki

Wojewódzka Biblioteka
Publiczna w Opolu
Biblioteka Austriacka
Plac Piłsudskiego 5
tel. 77/ 47 47 085

CZYNNA:
poniedziałek 10.00-18.00
wtorek 10.00-16.00
środa 10.00-18.00
czwartek 10.00-16.00
piątek 10.00-18.00

AKTUALNOŚCI

ZAPISY NA KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ
Od 1998 r. uczymy języka niemieckiego na kursach organizowanych w miłej i kulturalnej atmosferze, w otoczeniu ciekawych zbiorów w języku niemieckim ...
Sprawdź naszą aktualną ofertę i cennik
16-20 lutego 2015
BIBLIOTEKA Z KLASĄ - akcja promocji edukacji bibliotecznej

Spotkania edukacyjne odbędą się w godzinach porannych i skierowane są do dzieci i młodzieży. W programie planowany jest m.in. multimedialny wykład Austria bliżej oraz warsztaty literackie dla dzieci Moja pierwsza podróż po Austrii .
24 lutego 2015, godz. 12.00
KOK po niemiecku
Konwersacje o książkach po niemiecku to nowa oferta Biblioteki Austriackiej dla wszystkich osób czytających po niemiecku, którzy chcieliby porozmawiać w tym języku o dowolnych przeczytanych książkach.
I etap - 24 marca 2015, godz. 15.30
Konkurs "Austria - kraj i mieszkańcy" 2015
W marcu zapraszamy na 18-stą już edycję konkursu wiedzy o Austri "Austria - klraj i mieszkaćy". Zapisy do 21 marca 2015. Zapraszamy i życzymy powodzenia!
NIEMCY BLIŻEJ - wykład multimedialny dla grup szkolnych
Mimo, że Niemcy i Polacy żyją niedaleko siebie, wiedzę o sobie opierają najczęściej na stereotypach. Niemcy to jednak ciekawa historia, także łącząca Polaków i Niemców, przebogata kultura, znakomite osobistości czy urozmaicony krajobraz, co zostanie przedstawione podczas wykładu multimedialnego.
Moja pierwsza podróż po Niemczech - warsztaty literackie dla grup szkolnych i przedszkolnych
Na warsztatach dzieci śledzą przygody pluszowego zajączka Felixa, odkrywają razem z nim ciekawe miejsca i zaskakujące skarby w całych Niemczech - od wyspy Sylt na północy Niemiec aż po szczyty Alp w na południu.
Ucz się niemieckiego samodzielnie!
Chcesz się nauczyć języka niemieckiego? Nie masz jednak czasu lub ochoty chodzić na kursy? Przyjdź do Biblioteki Austriackiej w Opolu. Oferujemy szeroki i ustawicznie aktualizowany wybór materiałów do nauki języka niemieckiego, zaczynając od metody Berlitza aż po programy komputerowe.
WŁAŚNIE MINĘŁO

22 stycznia 2015, godz. 11.00
Prezentacja antologii Pod język wkładam ci słowo
Uczestniczący w spotkaniu goście - austriacki poeta Semier Insayif i wydawca antologii tłumacz literatury niemieckojęzycznej Ryszard Wojnakowski opowiedzą o antologii i o specyfice literatury austriackiej.
18 grudnia 2014, godz. 8.30
Niemieckojęzyczny DKK: :"Flusi, das Sockenmonster"
Książka Bine Brändle opowiada o małym potworku skarpetkowym o imieniu Flusi. Potworek Flusi zaprzyjaźnia się z Mają, małą dziewczynką, która przez przypadek odkryła go w swojej skarpetce.
12 grudnia 2014, godz. 10.00
Warsztaty z książką Die kleine Hexe feiert Weihnachten
Zapraszamy na poranek z literaturą w języku niemieckim, tym razem o tematyce bożonarodzeniowej. Książka belgijskiej pisarki, Lieve Baeten w prosty sposób opowiada historię małej, dobrej czarownicy Lisbeth, przygotowującej się do świąt.
27 listopada 2014, godz. 8.30
Niemieckojęzyczny DKK: :"Hexen, Nixen, Zauberspuk"
Od Jeziora Nezyderskiego po Jezioro Bodeńskie - austriacka autorka Monika Auböck zebrała podania i legendy ze wszystkich regionów Austrii. Opowieści o czarownicach, syrenkach i duchach opisane są w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Idealna lektura dla naszych klubowiczów!
20-24 października 2014
AUSTRIA CZYTA 2014 - Spotkajmy się w Bibliotece Austriackiej w Opolu
od 2008 roku Biblioteka Austriacka włącza się w akcję promocji czytelnictwa AUSTRIA CZYTA organizując spotkania, odczyty itp.. Zapraszamy do zapoznania się z naszą tegoroczną ofertą
XI Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim
WBP w Opolu od lat współpracuje z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Niemców na Śląsku Opolskim w organizacji Dni Kultury Niemieckiej. Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą kulturalną biblioteki w ramach tegorocznej edycji imprezy.
23 października 2014, godz. 09.00
Niemieckojęzyczne DKK - Moja pierwsza podróż po Austrii
Na warsztatach z książką Das große Österreich-Wimmelbuch dzieci razem z pasażerami autokaru wycieczkowego wybierają się na podróż po całej Austrii poznając przy tym nowe miejsca i ludzi, ich tradycje i styl życia oraz znane osoby i wydarzenia historyczne.
21 października 2014, godz. 15.00-18.00
Realioznawstwo? Tak, chętnie!
Warsztaty dla nauczycieli języka niemieckiego Realioznawstwo? Tak, chętnie! mają na celu wskazanie dróg i metod efektywnej pracy z tematami z zakresu realioznawstwa.
20 października 2014, godz. 11.00
ODYSEJE CESARZOWEJ AUSTRII ELŻBIETY SISSI - odczyt sceniczny
W programie artystycznym - przygotowanym przez studentów opolskiej germanistyki i uczniów PLO nr 2 w Opolu - zaprezentowane zostana wybrane wiersze austriackiej cesarzowej, jak i fragmenty korespondecji z współczesnymi jej artystami.
17 października 2014, godz. 10.00
Moja pierwsza podróż po Niemczech
Na warsztatach dzieci śledzą przygody pluszowego zajączka Felixa, odkrywają razem z nim ciekawe miejsca i zaskakujące skarby w całych Niemczech - od wyspy Sylt na północy Niemiec aż po szczyty Alp w na południu.
14 października 2014, godz. 12.00
Współpraca polsko-niemiecka na przykładzie Muzeum Ziemi Górnośląskiej w Ratingen - wykład
Muzeum prowadzi swoją działalność w duchu porozumienia między narodami i przyjaźni polsko-czesko-niemieckiej. Promując kulturę śląską, prezentuje ono szerokiej publiczności nieprzemijające ślady przeszłości i teraźniejszości tego regionu.
SPONSORZY
ODWIEDŹ STRONY
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Biblioteka Austriacka w Opolu
Plac Piłsudskiego 5, 45-706 Opole
tel.: 77 47 47 085
E-mail: biblioteka-austriacka.opole@wbp.opole.pl
opole@oesterreich-bibliotheken.at