kon18_icon-m XXI konkurs wiedzy „AUSTRIA - KRAJ I MIESZKAŃCY”

argaiv1847


Po raz XXI Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza konkurs wiedzy „Austria - kraj i mieszkańcy”, którego celem jest popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii. Konkurs obejmować będzie wiedzę z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, a główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia, która  ufunduje opolskie Biuro Podróży Almatur. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zdobywców 2 i 3 miejsca dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu.
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, bez ograniczeń wiekowych, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji. Zalecany jest udział osób od 13 roku życia. Pierwszy etap konkursu, eliminacje szkolne,  odbędzie się 6 marca 2018 r., natomiast finał dla najlepszych uczestników zaplanowano na  połowę kwietnia 2018.

Cieszący się w ubiegłych latach się ogromnym zainteresowaniem konkurs o Austrii odbędzie się w ramach  obchodów Jubileuszu 25-lecia działalności Biblioteki Austriackiej w Opolu i 18. Wiosny Austriackiej  Zapisy do konkursu przyjmowane będą do 2 marca na miejscu w Bibliotece Austriackiej w Opolu przy pl. Piłsudskiego 5, na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz telefonicznie pod nr 77 / 47 47 085. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie biblioteki: http://www.ba.wbp.opole.pl/konkurs.html

 

plakat-m


 

EFRR

OBC

ibuk

czytnik

audiobooki

academica

sugestia_zakupu


nowosci

recenzje

blogi

galerie

wystawy