Punkt Informacji Prawnej

Od 2006 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu działa Punkt Informacji Prawnej.

Bezpłatnych porad prawnych udzielają, na warunkach wolontariatu, studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego zrzeszeni w Kole Naukowym „Młodych Prawników”.
Z porad mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa, dla których jest to jedyna możliwość rozwiązania ich problemu prawnego. Studenci pomagają pisać wnioski procesowe, podpowiadają, gdzie należy je składać, radzą w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych, w załatwianiu spraw związanych z ZUS-em, odwiedzają ich osoby starające się o rentę, zasiłek czy wcześniejszą emeryturę. Wszystkie bardziej skomplikowane sprawy studenci konsultują ze swoimi wykładowcami i wtedy na odpowiedź trzeba poczekać, najdłużej tydzień.

UWAGA!
Przerwa w działalności Punktu Informacji Prawnej DO ODWOŁANIA!

Dział Informacji, Bibliografii i Promocji
II piętro

W okresie wakacji Punkt Informacji Prawnej jest nieczynny.