LUDWIG WITTGENSTEIN: ODYSEJA TRAKTATU - stulecie "Traktatu logiczno-filozoficznego" - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


Wyszukaj wydarzenie

LUDWIG WITTGENSTEIN: ODYSEJA TRAKTATU - stulecie "Traktatu logiczno-filozoficznego"

Kategorie: Wystawy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu
Biblioteka Austriacka


zaprasza na wystawę

LUDWIG WITTGENSTEIN: ODYSEJA TRAKTATU
- stulecie "Traktatu logiczno-filozoficznego"

Galeria WuBePe
ul. Piastowska 20

23.09-31.10

Wystawa przedstawia drogę, jaka zaprowadziła Ludwiga Wittgensteina do spisania „Traktatu logiczno-filozoficznego”. Fotografie, wyimki z listów filozofa i jego bliskich, a wreszcie komentarze autorów wystawy składają się na opowieść o człowieku, który bez reszty oddał się refleksji nad językiem i myśleniem. Pod wpływem lektury Tołstoja i przeżyć wojennych refleksja ta splotła się z medytacjami natury egzystencjalnej i właśnie ta niezwykła mieszanka znalazła swój wyraz w słynnym Traktacie.

Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Austriacką WBP i Austriackie Forum Kultury w Warszawie.


wittgenstein big

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij