Dojazd do Zamku w Rogowie Opolskim - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Dojazd do Zamku ze zjazdu 241 z autostrady A4 (węzeł "Opole Południe").

Zamek w Rogowie Opolskim znajduje się w połowie drogi między Wrocławiem a Katowicami, kilka minut jazdy od węzła "Opole Południe" na autostradzie A4.
  Po opuszczeniu autostrady - za punktem poboru opłat zjeżdżamy z ronda pierwszym zjazdem na drogę nr 45 w kierunku Raciborza.
Kolejne rondo (za stacją benzynową) opuszczamy na trzecim zjeździe w stronę Rogowa Opolskiego.
Po wjechaniu do Rogowa Opolskiego, na skrzyżowaniu z drogą nr 415 (przystanki autobusowe), skręcamy w prawo w ul. Opolską.
Nie przejmujemy się tym, że kilkadziesiąt metrów za zakrętem pojawia się znak końca miejscowości gdyż za chwilę (przed Gwoździcami) skręcimy w lewo w ul. ks. A. Zuga.
Na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy* w prawo do parku i jadąc lewym duktem wzdłuż  ogrodzenia docieramy do kamiennego mostku, za którym znajduje się dziedziniec z miejscami parkingowymi.

• Jeśli poruszacie się Państwo autokarem, to nie skręcamy do parku lecz podążamy dalej ul. ks. A. Zuga aż do kościoła. Tam można zaparkować autokar, a do Zamku dojdziecie Państwo piechotą. skręcając za kościołem w prawo w ul. T. Kościuszki i po przejściu ok. 100 metrów, furtką za "Domem pod kogutkiem" ( na mapce jako "Parkowa 36") wejdziecie do parku okalającego Zamek.
    Pieszo do Zamku z parkingu przy kościele.

Uwaga: Porą zimową, zdarza się, że po większych opadach śniegu, droga za stacją benzynową jest nieprzejezdna. Aby uniknąć niespodzianek, proponujemy wybranie dojazdu przez Dąbrówkę Górną: wyjeżdżając zpunktu poboru opłat A4 należy skierować się w stronę Opola drogą nr 45 i na najbliższym skrzyżowaniu skręcić w prawo w drogę nr 428 (w ul. Prószkowską w Dąbrówce Górnej). Ulica Prószkowska kończy się skrzyżowaniem z drogą 415 (ul. Opolską). Skręcamy w prawo i przejeżdżając wiaduktem nad autostradą, dojeżdżamy do skrzyżowania z przystankami autobusowymi w Rogowie Opolskim.

Dojazd "zimowy" do Zamku ze zjazdu 241 z autostrady A4 (węzeł "Opole Południe").