Dni Gruzji - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Dni Gruzji

Wraz z Opolskim Oddziałem Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód
zapraszamy na
Dni Gruzji na Opolszczyźnie

 

23 listopada, godz. 18:00
namiot w ogrodzie WBP

spotkanie z Wojciechem Góreckim
Degustacja gruzińskich potraw
Pokonkursowa wystawa fotograficzna "Spotkania z Gruzją"

Wojciech Górecki – reporter, analityk i historyk specjalizujący się w tematyce Kaukazu i Azji Centralnej. Zadebiutował w 1986 roku na łamach „Sztandaru Młodych”. Współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Życiem Warszawy” „Rzeczpospolitą”, „Więzią”, „Res Publicą Nową” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Był członkiem zespołu redakcyjnego „Tygla Kultury”, stale współpracuje z „Nową Europą Wschodnią”. W latach 2002–2007 pierwszy sekretarz, a następnie radca w Ambasadzie RP w Baku. Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia w Warszawie.

 

29 listopada, godz. 18:00
namiot w ogrodzie WBP

spotkanie podróżnicze z Jackiem Michalskim „Na gruzińskich szlakach”
godz. 19:30 Warsztaty tańców gruzińskich z Mariami Melikidze
Degustacja gruzińskich smakołyków
Pokonkursowa wystawa fotograficzna "Spotkania z Gruzją"

Jacek Michalski – pasjonat turystyki od zawsze, podróżnik, pilot wycieczek. Od 1982 roku członek Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich w Krakowie. Do tej pory zwiedził ponad 70 krajów Europy, Azji i Afryki, głównie w trakcie dłuższych wyjazdów trampingowych i trekkingów. Od roku 2000 łączy przyjemne z pożytecznym, prowadząc własną firmę turystyczną Turystyka i Góry. Ma w swojej ofercie kilkanaście propozycji tras po Europie oraz po Polsce. Wyjazdy organizowane są często na konkretne zamówienie, dzięki temu program można dowolnie modyfikować w zależności od wymagań i możliwości finansowych klienta. Prowadzi też prelekcje o tematyce podróżniczej.

Wydarzenie jest współfinansowane z środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Udostępnij