Spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko, promocja książki „27 śmierci Toby’ego Obeda” - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko, promocja książki „27 śmierci Toby’ego Obeda”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na spotkanie online

z Joanną Gierak-Onoszko
i promocję książki „27 śmierci Toby’ego Obeda”

13 lipca
godz. 18.00

Prowadzenie: Maria Krześlak-Kandzior

Transmisja spotkania na Facebooku biblioteki:
https://www.facebook.com/wbpopole/

Kanada - wyjątkowy kraj, może najlepszy na świecie. Ostoja demokracji, wielokulturowości i tolerancji – taką prasę ma Kanada. Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką.

W swoim debiutanckim reportażu, który zyskał uznanie czytelników i krytyków, co pokazały nominacje do prestiżowych nagród Nagrody Literackiej Nike 2020 oraz nagrody Kapuścińskiego, autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju. „27 śmierci Toby’ego Obeda” to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Joanna Gierak-Onoszko - dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”, publikująca m.in. w „Dużym Formacie”, „Piśmie. Magazynie opinii” i w „Non/fiction – nieregularniku reporterskim”. Laureatka nagrody za najlepszy reportaż prasowego na Festiwalu Wrażliwym za tekst o międzynarodowej akcji ewakuowania psa z Aleppo (2017). Nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż o lekarzach i wolontariuszach pomagających uchodźcom w Berlinie (2015).

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Patchwork językowo-kulturowy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


onosz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij