17 IX - Katarzyna Kobylarczyk - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


Wyszukaj wydarzenie

17 IX - Katarzyna Kobylarczyk

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na

spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk
i promocję książki „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”

prowadzenie: Agnieszka Zientarska

17 września
godz. 17.00

ogród WBP
ul. Piastowska 20

Osiemdziesiąt lat po zakończeniu wojny domowej Hiszpania wciąż nie wie, co zrobić z ciałami ofiar.

„Strup” to opowieść o kraju, który w imię przyszłości miał zapomnieć o swoich upiorach, ale mu się to nie udało.

Katarzyna Kobylarczyk przemierza Hiszpanię szlakiem umarłych, zamordowanych, zaginionych. Męczenników i bohaterów. Ofiar i zbrodniarzy. Rodzin, które chcą szukać, i tych, które nie chcą rozdrapywać starych ran.

Katarzyna Kobylarczyk – reporterka, autorka książek Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty i Baśnie z bloku cudów. Reportaże nowohuckie. Dla Małopolskiego Instytutu Kultury napisała pięć zbiorów reportaży historycznych poświęconych kulturze i historii regionu. Publikowała w m.in. „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Wyborczej” i „Tygodniku Powszechnym”.

Laureatka dziennikarskich nagród Zielonej Gruszki i „Za różnorodnością, przeciw dyskryminacji”. Za książkę „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany” otrzymała Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Z urodzenia i zamiłowania nowohucianka.


Liczba uczestników ograniczona.
Obowiązują zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 774066449

Drodzy Czytelnicy,

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez oraz w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników spotkań odbywających się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i jej oddziałach, prosimy o wypełnianie specjalnych ankiet.

Ankietę można wypełnić bezpośrednio przed spotkaniem (sugerujemy wcześniejsze przychodzenie na organizowane przez nas imprezy) lub już wypełnioną przekazać pracownikom biblioteki w momencie przyjścia na spotkanie.

Ankietę można pobrać TUTAJ.

Ważne, aby data na ankiecie odpowiadała dacie spotkania, na które Państwo się wybierają.

Przypominamy, że na terenie Biblioteki obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczką lub chustą oraz dezynfekowanie rąk przy użyciu dostępnych dozowników.


KobylarczykPlakat 1KobylarczykZaproszenie 1

 

 

 

 

 

Udostępnij