Warsztaty z Piotrem Łąckim - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Warsztaty z Piotrem Łąckim

Piotr Łącki - z wykształcenia magister psychologii, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Od ponad dziesięciu lat prowadzi warsztaty psychologiczne, spotkania autorskie oraz wykłady psychoedukacyjne na terenie całego kraju.

W ramach spotkań dzieli się wiedzą o m.in. o tym, jak zadbać o jakość życia na emeryturze, ćwiczyć funkcje poznawcze (treningi umysłu), radzić sobie ze stresem i nazywać emocje oraz inspiruje do aktywnego stylu życia.

Prowadzi działania edukacyjne dla osób starszych, m.in. w klubach seniora, dziennych domach seniora, uniwersytetach trzeciego wieku, dla samorządów czy organizacji pozarządowych. Ponadto szkoli liderów, edukatorów i animatorów senioralnych. W ramach studiów podyplomowych Psychogerontologia na Uniwersytecie Wrocławskim prowadzi blok zajęć dotyczący aktywizacji poznawczej osób starszych.

Razem z Fundacją Porozumienie bez Barier Jolanty Kwaśniewskiej przeprowadził do tej pory trzy edycje projektu Wodzirej dla liderów senioralnych.

Od ponad 5 lat prowadzi również portal, który należy do największych stron edukacyjnych skierowanych do osób w wieku 60+. Na portalu można przeczytać artykuły kilkudziesięciu ekspertów pracujących na co dzień z seniorami: dietetyków, gerontologów, psychologów, wykładowców akademickich, przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych oraz liderów senioralnych.

Jest autorem lub współautorem ośmiu książek skierowanych do osób w wieku 60+ oraz edukatorów senioralnych: „100 ćwiczeń dla umysłu w wieku 60+”, „Mózg w podróży na krańce Ziemi”, „Trening umysłu na emeryturze”, „Ćwiczenia pamięci dla seniorów. I nie tylko!”, „Ćwiczenia umysłowe dla młodych duchem na cały rok”, „200 pomysłów na ćwiczenia umysłowe dla osób starszych. Poradnik dla animatorów, edukatorów i liderów”, „110 pomysłów na aktywny czas z wnukami”. Wydane książki sprzedały się w blisko 10 000 nakładzie.

14 września 2023

godz. 13:00, Pałacyk

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka pełna emocji”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mkidn1
Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.