CYKL WARSZTATÓW "TWÓJ CZAS NA KULTURĘ" - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Aktywni Seniorzy: warsztaty dla zdrowia i dobrej kondycji.

kwietnia odbyły się pierwsze warsztaty kolażowe dla seniorów, inspirowane poezją Wisławy Szymborskiej przy współpracy z pracowniczkami Instytutu  Śląskiego - Katarzyną Rząsą i Joanną Siek. https://www.wbp.opole.pl/galerie-zdjec/1813-zdjecia-z-warsztatow-dla-seniorow-09-04-2024

22 kwietnia odbyły się warsztaty kolażu dla seniorów "Twój czas na KULTURĘ".  Podczas spotkania uczestniczki miały okazję pooznać naukę metody oddychania - Magdalena Chrostowska oraz tworzenie kolażu wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię. Kolaż to forma sztuki, która polega na tworzeniu kompozycji ze zdjęć, fragmentów gazet czy innych materiałów.

 https://www.facebook.com/reel/295527123596548  

https://www.wbp.opole.pl/galerie-zdjec/1825-zdjecia-z-warsztatow-twoj-czas-na-kulture-22-04-2024

6 maja odbyły się warsztaty  prezentujące dostęp do książek w różnych formatach m.in.: Wolne Lektury, Otwarte Zasoby, Ibuk, Polona, Legimi, Academica oraz "Cyberbezpieczeństwo w sieci". Warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci dla seniorów są nie tylko sposobem na podniesienie świadomości wśród starszych użytkowników internetu, ale także nauczają ich praktycznych umiejętności, które pomogą im chronić swoje dane i bezpieczeństwo online. Dzięki takim spotkaniom starsze osoby będą mogły cieszyć się korzystaniem z internetu bez obaw o własną prywatność i bezpieczeństwo.

Warsztaty prowadzili: Magdalena Chrostowska, Anna Pietrzkiewicz, Łukasz Szarkowski, Katarzyna Hermasz.

https://www.wbp.opole.pl/galerie-zdjec/1827-zdjecia-z-warsztatow-twoj-czas-na-kulture-06-06-2024

3 czerwca odbyły się warsztaty "Książka elektroniczna". Podczas warsztatów uczestniczki zdobyły wartościową wiedzę na temat korzystania z czytników e-booków oraz aplikacji Legimi. Dzięki praktycznym wskazówkom i instrukcjom dotyczącym obsługi urządzeń elektronicznych, gościnie nauczyły się jak łatwo i wygodnie czytać książki w formie elektronicznej. Po doświadczeniach z technologią przyszedł czas na kontakt z naturą. Magda Chrostowska zaprezentowała technikę oddychania „Jak radzić sobie z emocjami”

Warsztaty prowadzili: Tomasz Cygan , Katarzyna Hermasz, Magdalena Chrostowska.

https://www.wbp.opole.pl/galerie-zdjec/1847-zdjecia-z-warsztatow-ksiazka-elektroniczna-03-06-2024-r

https://www.facebook.com/photo/?fbid=882633243898337&set=pcb.882633303898331&locale=pl_PL

25 czerwca odbyły się warsztaty dla uczestniczek z Domu Dziennego Pobytu w Biadaczu. Panie uczestniczyły w warsztatach pt. „Kobiety w drugiej RP” i „Śląskie bojowniczki w postaniach i plebistycie”, prowadzonych przez Joannę Siek z Instytutu Śląskiego w Opolu. Następnie zwiedziły Galerię WuBePe, w której miały okazję zobaczyć wystawę  „Wszystko, co nasze, Ojczyźnie oddamy! Skauting i harcerstwo na Kresach, Rusi (Ukrainie), Łotwie i w Rosji 1911 – 1946” ze zbiorów Tomasza Kuby Kozłowskiego oraz prezentacja. Nie zabrakło również  medytacji  z oddychania, podczas której, seniorki miały okazję poznać techniki relaksacji i redukcji stresu, co przyczyniło się do poprawy ich samopoczucia. Całe spotkanie było niezwykle inspirujące i wartościowe, pozwalając nam lepiej zrozumieć dziedzictwo śląskich kobiet oraz dbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Spotkanie odbyło się w ramch cyklu "Twój czas na KULTURĘ" we wspłpracy z Instytutem Śląskim w Opolu.

Dom Dziennego Pobytu w Biadaczu

 https://www.facebook.com/p/Dom-Dziennego-Pobytu-w-Biadaczu-100064332115756/?locale

Udostępnij