Zdjęcia ze spotkania z Igorem Strojeckim, w ramach Dni Uzbekistanu (23.11.2021) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

23 listopada, w ramach Dni Uzbekistanu na Opolszczyźnie, gościliśmy Igora Strojeckiego - publicystę, miłośnika Uzbekistanu, pasjonata genealogii.

Spotkanie było poświęcone jego pradziadkowi, Leonowi Barszczewskiemu, którego wspomnienia m.in. z Uzbekistanu ukazały się w książce pt. „Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej”.

Spotkaniu towarzyszył koncert piosenek Anny German w wykonaniu Małgorzaty Kalińskiej, a także wystawa "Leon Barszczewski - podróżnik i fotograf XIX w. w Azji Środkowej", którą można oglądać w ogrodzie WBP do 31 grudnia 2021.

Transmisję ze spotkania można obejrzeć tutaj: Link

Dni Uzbekistanu na Opolszczyźnie, organizowane przez Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu, objęte są patronatem Ambasady Republiki Uzbekistanu w Warszawie i współfinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego.

Udostępnij