Zdjęcia z Pikniku Ukraina! (11.06.2022) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

11 czerwca w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbył się Piknik Ukraina!

Na te kilka godzin nasz ogród wypełniła radość, zabawa i... bańki mydlane!
Dzięki naszym wspaniałym partnerom oraz Opolankom i Opolanom - tym, którzy mieszkają tu już od dawna i tym, któzy w ostatnich miesiącach przyjechali do nas ze wschodu i znaleźli w Opolu drugi dom - to był cudowny, niezapomniany dzień!
Były animacje i zabawy, roboty i balony. Był tradycyjny ukraiński poczęstunek i polskie ciasta. Był koncert polsko-ukraiński i wreszcie - film, któy zwieńczył dzień i rozpoczął Festiwal Filmowy Ukraina!

Podczas Pikniku Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła wraz z dyrektorem WBP Tadeuszem Chrobakiem złożyli podziękowania wolontariuszom, któzy od kilku miesięcy w Wojewózkiej Bibliotece Publicznej uczą naszych nowych sąsiadów języka polskiego.

Pomysłodawcą imprezy był Sławomir Kusz, który wraz z zespołem i gośćmi z Ukrainy uświetnił wieczór muzycznie. A zaproszenie do współorganizacji ochoczo i z zaangażowaniem przyjęli: Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód Oddział Opolski, Fundacja Gringo, Akademia Logicznego Myślenia i Matematyki, Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu.
Cały piknik brawurowo poprowadzili Ałła Krekotneva i Michał Jakubik, a wszystko odbywało się przy wsparciu i pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Wszystkim Wam - pomysłodawcom, współorganizatorom, wolontariuszom i uczestnikom - dziękujemy za ten absolutnie wspaniały dzień!

 

Udostępnij