Spotkanie z Teodozją Świderską - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Teodozją Świderską

Teodozja Świderska - ukończyła filologię polską oraz podyplomowe studia psychologiczne na UO. Pracowała jako nauczyciel dyplomowany języka polskiego, następnie jako pracownik nadzoru pedagogicznego i rzecznik prasowy kuratora oświaty.
Jest autorką trzech książek poetyckich: "W błysku chwili" (Oficyna Konfraterni Poetów, Kraków 2018), "W wychyleniu" (SIGNO, Kraków 2020) i „Wytrąceni z biegu” (FONT, Poznań 2021). Nagradzana i wyróżniana w turniejach i ogólnopolskich konkursach poetyckich. Wiersze publikowała w pismach literackich, np.: „Bezkres”, „Angora”, „Okolica Poetów”, „LiryDram”, „Migotania”, w międzynarodowym magazynie „The ARCHER”, Pisarze.pl oraz w kilkudziesięciu antologiach (w tym międzynarodowych), a także w okolicznościowych i pokonkursowych almanachach. Jest autorką wielu artykułów publikowanych w periodykach pedagogiczno-oświatowych oraz w internetowym biuletynie opolskiego kuratorium „Oświata Opolska”, który współredagowała.
Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział II w Warszawie, Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu oraz grupy Poetów Krakowskiej Konfraterni. Odznaczona Medalem KEN. Mieszka w Opolu.

Spotkanie będzie dotyczyło najnowszego tomiku wierszy, „Wytrąceni z biegu”, wydanym przez FONT - Fundacja Otwartych Na Twórczość.

28 października 2021, godz. 17:00

Prowadzenie: Ludmiła Sobolewska

Spotkania z członkami i sympatykami Nauczycielskiego Klubu Literackiego przy Zarządzie Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Opolu.

Udostępnij