Wystawa Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Wystawa Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie

Wystawa „Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska” zorganizowana we współpracy z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej, stanowi podróż historyczną tropami nieistniejącej już wschodniej granicy Śląska, która przez niemalże 600 lat oddzielała ziemie śląskie od Królestwa Polskiego. Wsie i miasta położone po obu jej stronach, czasem leżące w zasięgu wzroku, znajdowały się w odrębnych organizmach państwowych, czego konsekwencją były różnice w rozwoju cywilizacyjnym, różnice architektoniczne, kulturowe, tożsamościowe, mentalnościowe, a także odmienne doświadczenia historyczne. 

Wystawa będzie dostępna do 13.11.

Wystawa jest częścią 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Udostępnij