Spotkanie z Julią Bereżko-Kamińską i Mariną Hulią - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Julią Bereżko-Kamińską i Mariną Hulią

Julia Bereżko-Kamińska - pochodząca z Buczy ukraińska poetka, dziennikarka, redaktorka, pisarz, organizatorka krajowych i międzynarodowych projektów literackich mających na celu wspieranie kreatywnej młodzieży ukraińskiej.
Laureatka wielu nagród literackich, konkursów i festiwali.

W przeddzień wojny przekazała do druku ósmy tomik poezji: „Grawitacja słowa.”

Pod koniec marca wraz z dwójką dzieci wydostała się z Buczy i znalazła schronienie w Krakowie.

Marina Hulia - polska nauczycielka, pedagożka i aktywistka pochodzenia białorusko-rosyjskiego. Od lat zaangażowana w pracę z uchodźcami.
W 2016 roku na dworcu w białoruskim Brześciu założyła szkołę demokratyczną dla koczujących tam czeczeńskich uchodźców. Była doradczynią ds. nauczania dzieci cudzoziemskich przy Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Laureatka licznych nagród, m.in. Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Nagrody im. Sergio Vieira de Mello za Zasługi dla Pokojowego Współistnienia i Współdziałania Społeczeństw, Religii i Kultur”, Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej.


27 czerwca, godz. 18:00
namiot w ogrodzie WBP

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij