Zdjęcia z wizyty bibliotekarzy WBP w bibliotekach ukraińskich (18-24.04.2012) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Na zaproszenie Obwodowej Publicznej Biblioteki Naukowej w Iwano-Frankiwsku, w dniach 18-24.04.2012 r. delegacja bibliotekarzy z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu zwiedzała biblioteki Ukrainy Zachodniej. 
W skład delegacji wchodzili: Tadeusz Chrobak – dyrektor WBP, Alicja Szczegielniak – pracownik Wypożyczalni WBP, Mirosława Wąsowicz – pracownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego WBP, Ewa Dorosz – pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP, Alicja Młynarczyk – pracownik Poligrafii WBP, Robert Dudek – kierowca  W trakcie wizyty bibliotekarze z Opola odwiedzili m.in. Bolechowszczyznę, gdzie podejmowani była przez dyrektora Centralnej Biblioteki w Bolechowie; przebywali w rejonie werhowynskim w ramach realizacji wspólnego ukraińsko-polskiego projektu „Biznes na Huculszczyźnie”.

23 kwietnia 2012 r. odbyło się spotkanie bibliotekarzy ukraińskich i polskich z obu bibliotek. W obecności zastępcy Naczelnika Wydziału Kultury Wasilija Timkina, członka Akademii Nauk Włodzimierza Kaczkana oraz dyrektorów obu Bibliotek podpisana została Umowa o Współpracy między Bibliotekami na rok 2012-2013.

Udostępnij