Relacja z wizyty bibliotekarzy z WBP w Państwowej Bibliotece Naukowej w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji (14-18.05.2018) - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 14-18.05.2018 r. delegacja bibliotekarzy z WBP w składzie: Agnieszka Hałubiec, Kordian Michalak i Robert Dudek przebywała z wizytą w Państwowej Bibliotece Naukowej w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Nasi pracownicy wzięli udział w międzynarodowym XVII Seminarium naukowym dla bibliotekarzy i specjalistów ds. Informacji pod hasłem „TLib - Trendy w bibliotekach. Trendy w praktyce biblioteki”, w którym uczestniczyli również bibliotekarze ze słowackich, czeskich i niemieckich bibliotek. Agnieszka Hałubiec i Kordian Michalak przedstawili referaty wraz z prezentacją pt. „Nowoczesny marketing usług w opolskich bibliotekach publicznych i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu” oraz „Jak się promować? Z doświadczeń Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu”.

Opolscy bibliotekarze mieli możliwość zapoznania się z działalnością agend Państwowej Biblioteki Naukowej w Bańskiej Bystrzycy, zwiedzali także muzeum, zabytki miasta i okolicy. Wzięli również udział w wykładzie prof. Czesława Brzozy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zatytułowanym „Blaski i cienie II Rzeczypospolitej” i wysłuchali koncertu Anny i Pawła Wojtowiczów pt. „Polskie skrzypce 1918-2018”.

Udostępnij