Wystawa fotografii Pawła Hęciaka „Polski Cmentarz w Wilnie” - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Czytelnicy,

od 15 czerwca otwarte są czytelnie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu z wyłączeniem czytelni internetowej, czytelni Biblioteki Obcojęzycznej, czytelni Biblioteki Muzycznej oraz czytelni Działu Informacyjno-Bibliograficznego.


Wyszukaj wydarzenie

Wystawa fotografii Pawła Hęciaka „Polski Cmentarz w Wilnie”

04.02.2020 - 29.02.2020
Kategorie: Wystawy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Smołki w Opolu

zaprasza na wystawę fotografii

Pawła Hęciaka
„Polski Cmentarz w Wilnie”

Galeria WuBePe
ul. Piastowska 20

(ekspozycja do 29 lutego)

Cmentarz na Rossie jest jedną z ciekawszych nekropolii narodowych gdzie pochowano wielu wybitnych Polaków oraz polskich żołnierzy. Zajmuje powierzchnie 10,8 ha i w jego skład wchodzi Stara Rossa, Nowa Rossa,

Cmentarz Wojskowy oraz mauzoleum Matka i Serce Syna. Cmentarz został otwarty 6 maja 1801 roku i od tego czasu stał się urokliwym miejscem pokazującym historię oraz piękno rzeźb cmentarnych w niezmienionej formie. Przechadzając się po ścieżkach cmentarza, można poczuć odciśnięty czas w postaci przerastającej przez nagrobki trawy i chylące się ku ziemi pomniki co czyni to miejsce jedynym w swoim rodzaju.

Atmosferę tych miejsc utrwalił na fotografiach Paweł Hęciak – opolanin, grafik oraz wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W kręgu zainteresowań znajduje się fotografia kreowana oraz wpływ interfejsów na użytkownika.

Heciak poprawkaplakat page 001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij