Pokaz "Filmu balkonowego" i spotkanie z reżyserem, Pawłem Łozińskim - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Pokaz "Filmu balkonowego" i spotkanie z reżyserem, Pawłem Łozińskim

UWAGA! Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH POKAZ FILMU ORAZ SPOTKANIE Z REŻYSEREM MUSZĄ ZOSTAĆ PRZEŁOŻONE.
NOWY TERMIN SPOTKAINA: 14.12.2022, GODZ. 17:00

 

Ulubiony film widzów 18. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie.

„Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego „świeckim konfesjonałem” powstał film o nas samych – w „Filmie balkonowym” każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.

Laureat Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY w kategorii najlepszy film dokumentalny. Podczas 18. Millennium Docs Against Gravity „Film balkonowy” zdobył Nagrody Publiczności warszaw-skiej i kato-wickiej oraz wyróżnienia w Konkursie Głównym i Konkursie Polskim.
Produkcja została również doceniona na zagra-nicznych festiwalach filmowych, zdobywając m.in. nagrody Grand Prix w Locarno i Biarritz oraz nagrodę MDR Award na festiwalu DOK Leipzig.

Zapraszamy na pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem, Pawłem Łozińskim.

Prowadzenie spotkania: Monika Ostrowska

14 grudnia, godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

 

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Powód do spotkań", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

mkidn1

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij