Spotkanie z Robertem Karasiem - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wyszukaj wydarzenie

Spotkanie z Robertem Karasiem

Robert Karaś – najsłynniejszy polski triathlonista, mimo młodego wieku już legenda polskiego sportu. Zwycięzca Pucharu Świata z 2021 r. w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana –  dystans 19 km pływania, 900 km jazdy rowerem i 211 km biegu pokonał łącznie w 67 godzin, 58 minut i 1 sekundę. Mistrz Świata także w potrójnym Ironmanie (2018) i podwójnym Ironmanie (2017, 2019). W 2022 r. z ogromną przewagą był zdecydowanym liderem w morderczym wyścigu na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana, jednak zagrażające życiu otwarcie się rany pooperacyjnej zmusiło go do wycofania się z rywalizacji. Bohater książki Robert Karaś. Moja Siła. Jak oszukać umysł autorstwa Łukasza Grassa (2021).

Spotkanie poprowadzi Łukasz Grass – dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. W latach 2016-2019 redaktor naczelny serwisu biznesowo-informacyjnego Business Insider Polska, który w ciągu trzech lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym o tej tematyce w kraju. W nim oraz w Onet.pl  prowadził autorskie programy Na Czasie i Kawa z prezesem, poruszające kwestie związane z nowoczesnym biznesem, przywództwem i rozwojem osobistym. Były zastępca redaktor naczelnej i szef informacji Radia TOK FM. Przez sześć lat związany z TVN24, gdzie prowadził serwisy informacyjne, magazyn Polska i Świat, a w Discovery Channel programy Polska – operacja zmiana i How we invented the world. Założyciel Akademii Triathlonu – największego w Polsce portalu dla triathlonistów. Sam amatorsko również uprawia tę dyscyplinę, startując na dystansach: 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem, 42km biegu.
Autor książek: Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą, Szlag mnie trafił, Robert Karaś – Moja Siła. Jak oszukać umysł i Trzy mądre małpy

 

5 grudnia, godz. 17:00
namiot w ogrodzie WBP

Spotkanie odbywa się w ramach szóstej edycji Zaczytanego Opolskiego - akcji promującej czytelnictwo, zainicjowanej i finansowanej przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanej przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.

* Informujemy, że spotkania organizowane przez WBP w Opolu są rejestrowane oraz fotografowane. Materiały służą realizacji celów statutowych i promocyjnych, w tym publikowaniu na stronie www, w social mediach i wydawnictwach WBP w Opolu.

Udostępnij