Gdzie teraz jesteście dzieci kochane...? – Muzycznie o Powstaniu Warszawskim - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu

„Gdzie teraz jesteście dzieci kochane...? – Muzycznie o Powstaniu Warszawskim”

Powstanie Warszawskie było i wciąż jest źródłem inspiracji dla wielu twórców. Do dziś ten heroiczny zryw ma wielki wpływ na artystów - powstają inspirowane Powstaniem filmy, dramaty, powieści, a także utwory muzyczne. Współcześnie teksty i muzykę o Powstaniu tworzą i śpiewają zespoły oraz soliści - polscy i zagraniczni - wywodzący się z wielu różnych gatunków muzycznych: rocka, popu, piosenki literackiej, a nawet rapu, hip-hopu czy muzyki alternatywnej np.: Lao Cze, Sabaton, Marduk czy Hemp Gru. Wystawa składa się z 11 plansz, formatu 70x100 cm.
Scenariusz i opracowanie: Mirosława Wąsowicz, Kordian Michalak.Przykładowe plansze: